Kredyty na instalacje fotowoltaiczne

Polski rząd, Unia Europejska oraz banki przygotowały szereg programów ułatwiających instalację odnawialnych źródeł energii. Obecnie ruszył program „Mój prąd”. W ramach projektu można składać wnioski o dofinansowanie 50% kosztów maksymalnej kwoty 5 tysięcy złotych. Dzięki temu inwestycja w panele fotowoltaiczne zwróci się po 7 latach.

Inne formy wsparcia

Właściciele gospodarstw domowych mogą również skorzystać z funduszy oferowanych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i gospodarki Wodnej. Osoby, które z różnych przyczyn nie kwalifikują się do otrzymania dotacji, mogą zwrócić się do banków o pożyczkę. Według wstępnych danych najwyższy oferowany kredyt w Polsce na instalacje OZE wynosi 75 tysięcy złotych. Jest to optymalna suma, która umożliwi instalację paneli słonecznych.

Inwestycje w fotowoltaikę bardzo szybko się zwracają, głównie dzięki znacznemu obniżeniu rachunków za prąd. Dlatego coraz więcej Polaków decyduje się na bankowe pożyczki bądź udział w programach z Unii Europejskiej lub polskiego rządu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane wpisy