Rower elektryczny. Doskonały sposób na elektromobilność w mieście

Eksperci są zgodni co do tego, że poszczególne formy elektromobilności stanowią jeden ze sposobów na to, by radzić sobie lub przynajmniej znacząco zminimalizować różne problemy współczesnego świata. Ich najważniejsza zaleta to fakt, że nie generują bezpośrednio spalin. Ze względu na to, iż używana do ich zasilania energia produkowana jest w elektrowniach – coraz częściej wyposażonych w specjalistyczne filtry lub korzystających z odnawialnych źródeł energii – są więc doskonałym orężem w walce ze zmianami klimatu.

  1. Rowery elektryczne – dla kogo jest to rozwiązanie?
  2. Rower elektryczny a bezpieczeństwo. Czy jest się czego bać?
  3. Rowery elektryczne. Jakie rodzaje znajdziemy na rynku?

Brak emisji spalin przyczynia się również do – przynajmniej częściowej – eliminacji problemów związanych ze smogiem. To właśnie dlatego coraz więcej miast decyduje się na wprowadzenie zakazu wjazdu do centrum obejmującego pojazdy wyposażone w silniki spalinowe. W ten sposób samorządy próbują skłonić mieszkańców do przejścia na pojazdy elektryczne. Mówiąc o elektromobilności zwykle na myśli mamy samochody elektryczne. Warto jednak pamiętać, że ta technologia oferuje nam również zasilane energią elektryczną rowery.

Rowery elektryczne – dla kogo jest to rozwiązanie?

Rower elektryczny to pojazd uniwersalny i absolutnie demokratyczny – jest właściwie dla dla każdego. Przesiadkę na napędzane prądem dwa kółka polecamy przede wszystkim tym wszystkim, którzy z różnych przyczyn, mimo świadomości na temat korzyści wynikającej z „porzucenia” auta, zwlekali z tym. Rower elektryczny pozwoli dotrzeć do pracy lub na zakupy bez emitowania spalin, a przy tym bez zmęczenia i omijając korki. Warto też dodać, że e-rowery mimo wszystko przyczyniają się do zwiększenia naszej aktywności fizycznej, przyczyniając się tym samym do poprawy naszego stanu zdrowia.

Rower elektryczny a bezpieczeństwo. Czy jest się czego bać?

Rower elektryczny przez wielu rowerzystów bywa postrzegany jako środek transportu cechujący się bezpieczeństwem na dużo niższym poziomie niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych rowerów oraz samochodów. Czy jednak takie opinie znajdują potwierdzenie w rzeczywistości. Wystarczy tylko pobieżnie zapoznać się ze specyfikacją tego typu pojazdów oraz statystykami, by przekonać się, że e-rowery to bardzo bezpieczny środek transportu. Oczywiście aby bez obaw podróżować zasilanych prądem jednośladem, powinniśmy dbać o jego stan techniczny. Jeśli nie czujemy się na siłach, by zrobić to samodzielnie, koniecznie musimy regularnie odwiedzać zaufany lub autoryzowany serwis.

Rowery elektryczne. Jakie rodzaje znajdziemy na rynku?

Rowery elektryczne to dość niejednorodna kategoria, obejmująca pojazdy najróżniejszych typów. Jako że jednoślady tego rodzaju są przeznaczone przed wszystkim do jazdy po mieście, spora część oferty producentów i dystrybutorów to rowery miejskie. Warto jednak odnotować, że w sklepach znajdziemy także inne typy rowerów elektrycznych – jak chociażby idealne na wycieczki elektryczne trekkingi oraz rowery crossowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane wpisy