Czy fotowoltaika to ratunek w czasach suszy?

Brak deszczu to poważny problem nie tylko dla rolników i farmerów. Niedobór wody wpływa także na produkcję prądu, zwłaszcza w przypadku starych bloków węglowych. Obecny stan nie jest zatrważający. Jednak biorąc pod uwagę, że od kilku lat susze zdarzają się częściej, na dłużą metę może to stanowić problem dla rynku energetycznego.

Wiele instytucji i przeprowadziło specjalne remonty pozwalające na spiętrzenie wody. Resort klimatu uspokaja, że niski poziom wód nie wpłynie na działalność elektrowni z układem zamkniętym, gdzie pobór wody jest ograniczony. To pozwala na utrzymanie produkcji nawet gdy poziom wody jest nisi. Coraz więcej osób zastanawia się jednak, czy odnawialne źródła energii nie są lepszym rozwiązaniem zwłaszcza na skalę całego kraju.

Co Polacy wiedzą o odnawialnych źródłach energii?

Wzrost liczby inwestycji związanych z odnawialnymi źródłami energetycznymi pozwoli w niedalekiej przyszłości ocenić, jak prosperuje rynek energetyczny. Na pewno warto rozszerzać wiedzę Polaków o alternatywnym pozyskiwaniu energii ze względu na ochronę środowiska naturalnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane wpisy