Fotowoltaika i pompy ciepła sposobem na uniknięcie podatku we Wrocławiu

Fotowoltaika i pompy ciepła sposobem na uniknięcie podatku we Wrocławiu

Aż do 30 czerwca 2024 wydłużony został termin składania wniosków, które dają możliwość uzyskania zwolnienia z podatku od nieruchomości. Mogą z tego skorzystać właściciele nieruchomości, którzy zainwestowali w odnawialną.

Dzięki prostym i zrozumiałym zasadom, zwolnienie z podatku przysługuje między innymi osobom, które zdecydowały się na montaż paneli fotowoltaicznych, pompy ciepła, rekuperatorów czy innych tego typu rozwiązań.

Brak podatku dzięki sprawnej instalacji

Istotnym warunkiem, jaki musi zostać spełniony, aby można było uniknąć płacenia podatku od nieruchomości, jest dobry stan techniczny posiadanej instalacji. Muszą one być sprawne i działać zgodnie z przeznaczeniem.

Warto natomiast zauważyć, że prawo do złożenia wniosku mają nie tylko osoby fizyczne, ale również przedsiębiorcy.

Co trzeba zrobić, aby wniosek został zaakceptowany?

Koszty związane z instalacją nie mogą być niższe niż 15 tysięcy złotych brutto, a zakup musiał zostać dokonany po 4 października 2019 r. Niezbędne jest również uzyskanie zaświadczenie o tym, że inwestycja została wpisana do Planu Gospodarki Niskoemisyjnej.

Ostateczny termin składania wniosków

Ostateczny termin składania wniosków mija z dniem 30 czerwca 2024 roku. Lepiej więc już teraz przygotować niezbędne dokumenty (zgłoszenie spełnienia warunków, oświadczenie dotyczące instalacji, potwierdzenie poniesionych kosztów) i na spokojnie załatwić niezbędne formalności, bo zostawiając to na ostatnią chwilę, można coś przeoczyć, przez co straci się szansę na zwolnienie z podatku od nieruchomości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *