Dlaczego warto zainwestować w panele fotowoltaiczne?

Jeśli szukasz nowoczesnych, energooszczędnych, a przede wszystkim ekologicznych rozwiązań przy pozyskiwaniu energii, to fotowoltaika jest idealnym wyborem dla Ciebie. Coraz więcej prywatnych gospodarstw decyduje się na zainstalowanie paneli słonecznych. Dlaczego jest to takie korzystne?

  1. Duże oszczędności
  2. Ochrona środowiska naturalnego
  3. Niezależność

Duże oszczędności

Większość osób decyduje się na zainstalowanie paneli fotowoltaicznych firmy Solarx ze względów ekonomicznych. Przez ostatnie kilka lat możemy zauważyć znaczny wzrost rachunków za energię elektryczną. Rachunki i wydatki związane z utrzymaniem domu ciągle wzrastają. Nic więc dziwnego, że chcemy oszczędzać na każdym kroku. I właśnie w tym przypadku instalacja fotowoltaiczna to idealne rozwiązanie. Panele PV instaluje się zazwyczaj na dachu domów. Panele fotowoltaiczne zwykle zwracają się w ciągu 6 lat, a prąd wytworzony za pomocą odnawialnych źródeł energii można wykorzystywać do zasilania pralki, lodówki, ładowarki oraz każdego innego urządzenia. 

Ochrona środowiska naturalnego

Największą zaletą paneli jest fakt, że podczas produkcji energii elektrycznej nie emitują do atmosfery szkodliwego dwutlenku węgla (CO2) oraz gazów cieplarnianych. W obecnych czasach brak ingerencji w środowisko naturalne jest niezwykle ważny. Powietrze, którym oddychamy, jest bowiem bardzo zanieczyszczone. Smog, tak obecny w wielu miastach Polski, to między innymi wynik spalania węgla w przestarzałych piecach w domach i kamienicach. Wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii, w tym właśnie promieni słonecznych, to krok milowy do powolnej rezygnacji z wykorzystywania węgla do ogrzewania domów. Dodatkowo panele mogą produkować energię ze słońca przez bardzo długi czas, a przecież zasoby węgla powoli się kończą. 

Niezależność

Dzięki montażowi instalacji fotowoltaicznej można się całkowicie uniezależnić od dostaw energii elektrycznej. Tym samym nie dotyczą nas żadne podwyżki. Warto zaznaczyć, że cały system pracuje również w pochmurne dni, tym bardziej, że Polska jest położona w bardzo dobrym miejscu dla fotowoltaiki. Panele Longi oraz inwerter działają całkowicie bezobsługowo. Instalacja nie wymaga od właściciela żadnych dodatkowych działań związanych z włączaniem lub wyłączaniem systemu. Montaż paneli trwa z reguły od jednego do dwóch dni roboczych. Panele zakłada się zarówno na dachy płaskie, jak i skośne. Firma Solarx udziela gwarancji na panele aż na 15 lat. Jednak jak zapewniają dotychczasowi użytkownicy instalacja fotowoltaiczna działa bez zarzutu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane wpisy