Czy samochody elektryczne do przyszłość?

W Europie oraz Polsce dominują samochody napędzane benzyną, olejem napędowym lub gazem. W związku z dużym zanieczyszczeniem środowiska potrzebna jest kampania uświadamiająca, jak bardzo takie pojazdy niszczą planetę.

Benzyna, olej napędowy

Paliwa te odpowiadają bowiem za emisję szkodliwego dwutlenku węgla i tlenku azotu. Warto zaznaczyć, że Polacy coraz chętniej kupują aura elektryczne. Według danych Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych po polskich drogach jeździ około 6056 samochodów elektrycznych oraz 4645 hybrydowych. Na szczęście trend ten jest coraz bardziej popularny, co daje nadzieję, że wydalanie szkodliwych spalin chociaż trochę się zmniejszyło.

IEA (International Energy Agency) podaje, że liczba pojazdów elektrycznych w 2019 roku wzrosła o 63%. Przy czym największa liczba takich aut znajduje się w Chinach. Na drugim miejscu plasuje się Europa, a na trzecim Stany Zjednoczone. Dzięki temu, że rządy wielu państw chcą wprowadzić dotację na zakup e-samochodu, można mieć nadzieję, że wkrótce coraz więcej osób będzie ich używało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane wpisy