Ciągły wzrost zainteresowania pojazdami elektrycznymi sprawia, że uczelnie wyższe oferują obecnie kierunki studiów pozwalające zdobyć wiedzę i doświadczenie przydatne w pracy w tej branży. Jaki kierunek warto zatem wybrać, jeżeli ktoś planuje karierę związaną z samochodami z napędem elektrycznym?
- Informacje na temat kierunku elektromobilność
- Istotne informacje na temat studiów
- Opis zagadnień i umiejętności, jakie mogą zdobyć studenci
W zależności od uczelni, nazwa kierunku może być inna. Najczęściej jednak są to studia związane z automatyką i elektrotechniką. W wielu przypadkach kierunek nosi nazwę elektromobilność, co pozwala rozwiać wszelkie wątpliwości przy wybieraniu studiów. Sprawdź, co warto wiedzieć na temat tego kierunku i jakie zagadnienia będziesz mógł poznać, jeżeli zdecydujesz się na takie studia.
Informacje na temat kierunku elektromobilność
Studia prowadzone w trybie stacjonarnym na kierunku elektromobilność nie wymagają płacenia czesnego i są prowadzone w języku polskim. Zgodnie z obowiązującą klasyfikacją profilu, jest to kierunek ogólnoakademicki. Podczas siedmiu semestrów studenci mogą zdobyć wiele przydatnych informacji i umiejętności związanych z takimi zagadnieniami jak automatyka, elektronika oraz elektrotechnika.
Jednym z miast, w których można studiować elektromobilność jest Wrocław. W tym przypadku szkołą oferującą kierunek jest Politechnika Wrocławska. Osoby zainteresowane nauką powinny mieć na uwadze limit miejsc, który wynosi około 90.
Istotne informacje na temat studiów
Każdy, kto chce studiować elektromobilność i uczyć się o pojazdach elektrycznych powinien zadbać o dobre oceny z kilku przedmiotów. Oprócz języka polskiego i matematyki, duże znaczenie w procesie rekrutacji ma również język obcy oraz fizyka. Należy pamiętać, że osoby, które nie zdawały matury z matematyki, otrzymają automatycznie wskaźnik za ten przedmiot na poziomie 0.
Opis zagadnień i umiejętności, jakie mogą zdobyć studenci
Pojazdy z napędem elektrycznym to jedno z najbardziej przyszłościowych zagadnień związanych z motoryzacją. Jeżeli więc kogoś interesują pojazdy, zdecydowanie powinien rozważyć wybór takich studiów. Wśród poruszanych zagadnień nie zabraknie podstaw, ale oprócz nich można uzyskać również specjalistyczną wiedzę. Najważniejsze zagadnienia, jakie zostaną poruszone podczas siedmiu semestrów studiów, dotyczą teorii ruchu i budowy pojazdów elektrycznych (z nastawieniem na samochody).
Do tego dojdzie pozyskiwanie oraz przetwarzanie ekologicznej energii z omówieniem systemów i sposobów na to, aby ją prawidłowo magazynować. Nie zabraknie oczywiście budowy samych silników elektrycznych oraz tego, jaki mają wpływ na pozostałe układy. Na studiach nie zabraknie także zagadnień związanych z technologiami komputerowymi i informatyką, ponieważ bez nich nie można stworzyć samochodu elektrycznego.
Szczegółowe informacje na temat oferty studiów związanych z elektromobilnością można uzyskać na stronie uczelni, gdzie dostępne są również dokładne kryteria rekrutacji.